PC-Gastronom oprogramowanie dla gastronomii

PC-Gastronom

Nowy produkt

Program dla branży gastronomicznej, intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs kasjera i kelnera.  PC-Gastronom we współpracy z programem PC-Market 7 i Konsola Kupca jest kompleksowym systemem do zarządzania restauracją i siecią placówek gastronomicznych

Więcej szczegółów

1 168,50 zł brutto

Więcej informacji

PC GASTRONOM Standard  - oprogramowanie dla gastronomii, restauracji i fast-food

Program przygotowany specjalnie dla punktów gastronomicznych. Dzięki odpowiednim funkcjom przystosowanym dla tej działalności wspiera pracę kelnerów i usprawnia obsługę klientów. PC-Gastronom może być dowolnie konfigurowany dzięki czemu pozwala nie tylko na obsługę pojedynczych punktów typu fast-food ale również spełnia wymagania obsługi restauracji czy sieci gastronomicznych. Program posiada interfejs użytkownika przystosowany do obsługi szybkiej sprzedaży w gastronomii. Zapewnia funkcjonalność typową dla branży gastronomicznej (przepisywanie / dzielenie rachunków, obsługa stolików, obsługa bonowania, rachunki otwarte, drukarka kuchenna, ekran kuchenny, moduł dostaw na telefon itp.)

Program pozwala na pracę wielu kasjerów i dla każdego posiada możliwość otwierania zamówień (paragonów), dzięki temu można obsługiwać wielu klientów bez pomyłek. PC-Gastronom ma prosty i przejrzysty interfejs oparty na ekranie dotykowym, dlatego pracownicy szybko nauczą się obsługiwać system. Przez zastosowanie odpowiednich urządzeń drukarka kuchenna, ekran kuchenny wprowadzone przez kelnera zamówienia automatycznie trafią do realizacji w kuchni. Program obsługuje bonowniki, które idealnie sprawdzają się w restauracjach i dużych lokalach o natężonym ruchu, gdzie klient może złożyć zamówienie przy stoliku a kelner nie musi co chwilę wracać do stoiska kasowego.

PC-GASTRONOM jest przystosowany do obsługi ekranów dotykowych. Możesz także pracować ze zwykłym monitorem - dzięki zastosowaniu klawiatury zwykłej lub programowalnej, potrzebne funkcje zostaną przypisane wybranym klawiszom. PC-Gastronom to zaawansowana technologia informatyczna, którą wykorzystasz do zarządzania funkcjami większości dostępnych na rynku modeli urządzeń fiskalnych. Oprogramowanie umożliwia współpracę z drukarkami popularnych producentów, m.in. Elzabu, Novitusa, Innovy czy też Posnetu. Komunikacja jest mozliwa prze port RS232, USB, Lan, Bt, WIFi. W połączeniu z programem PC-Market otrzymujesz zaawansowane raporty finansowe, zyskasz pełną kontrolę nad pracą kelnerów, sprawdzisz utarg na poszczególnych kasach, posiadasz pełną obsługę zaplecza magazynowego restauracji oraz możliwość dowolnej konfiguracji asortymentu, która pozwala np. na tworzenia zestawów. Po rozszerzeniu o Konsolę Kupca będziesz mógł zarządzać wszystkimi lokalami z jednego miejsca oraz mieć realny podgląd na sytuację każdego punktu.

W połączeniu z PC-Market 7 Gastronom umożliwia obsługę kilkudziesięciu różnego rodzaju raportów. Za pomocą oprogramowania wykonasz rejestr VAT zakupu i sprzedaży, skontrolujesz obroty oraz rozliczenia z kontrahentami i odbiorcami. Umożliwia zarządzanie raportami stanów artykułów i grup towarowych w magazynach, jak również nadzorowanie marży realizowanej na konkretnych elementach oferty. Niesłychanie rozbudowany program, który zapewnia stały dostęp do kompletnej historii ruchu produktów.

Dodatkowe moduły programu PC Gastronom:

OBSŁUGA EKRANU KUCHENNEGO

Moduł umożliwia wysłanie na "Ekran kuchenny" (program zastępujący w działaniu drukarkę kuchenną) kolejnych pozycji towarowych z paragonu, bądź też sprzedanych produktów recepturowych. Na ekranie kuchennym można odczytać zlecone zamówienia z PC-GASTRONOM oraz oznaczyć go jako zrealizowane. W przypadku sprzedaży towaru będącego produktem utworzonym z receptury w PC-Market 7, zapisujemy w bazie PC-Market 7 dokument receptury (przychodowo-rozchodowy), uwzględniający składniki receptury na podstawie zdefiniowanego w PC-Market 7 wzorca receptury.

OBSŁUGA KART PŁATNICZYCH

Obsługa płatności bezgotówkowych, z użyciem kart płatniczych. Obsługa płatności realizowana jest przy pomocy: Komputerowego Systemu Płatności np.systemu Elavon lub Polskie ePłatności (konieczne podpisanie umowy z wybranym operatorem systemu płatności bezgotówkowych) itp.

BONOWNIK

Prosta aplikacja na urządzenia z platformą Android. Za jego pomocą, kelner może skierować do realizacji zamówienie klienta, od razu przy stoliku. Serwer kuchenny przydzieli to zamówienie do kuchni lub baru, dzięki czemu skróci czas oczekiwania klienta. Za jego pomocą kelner dowie się, że kuchnia/bar przygotowali już zamówienie i może je już odebrać Program współpracuje z systemem PCGastronom i pozwala na zdalne wprowadzanie zamówień.

EKRAN REALIZACJI ZAMÓWIEŃ

Moduł umożliwia prezentację statusu realizacji zamówień złożonych przez klientów. Aplikacja podzielona jest na dwie sekcje: "W trakcie realizacji", w której znajdują się zamówienia aktualnie realizowane, oraz "Gotowe do odbioru", w której znajdują się zamówienia już zrealizowane, gotowe do odebrania przez klienta.

SYSTEM PROMOCYJNY PC-LOYALTY

Obsługa na paragonach promocji, które wg ustalonych reguł obniżają cenę wybranych towarów wg ustalonych zasad (np. reguła „2+1” - czyli trzecia sztuka tego samego towaru na paragonie ma obniżoną wartość do zdefiniowanej kwoty). Moduł zawiera specjalny program – PC-Loyalty, z dostępem z poziomu przeglądarki internetowej, umożliwiającym zarządzanie regułami promocji.

GASTRONOM PROGRAM MAGAZYNOWY

Kompleksowe oprogramowanie do obsługi zaplecza magazynowego dla MS Windows, z bazą danych opartą na silniku SQL; ewidencja towarów i kontrahentów oraz prowadzenie pełnej gospodarki magazynowej, kompletny obieg dokumentów, raportowanie finansowe, ilościowo-wartościowe. Możliwość uzupełnienia o dodatkowe moduły oraz możliwość łączenia w sieć placówek gastronomicznych.

PC-Gastronom - podstawowe możliwości programu:

- obsługa zestawów gastronomicznych
- dzielenie rachunków kelnerskich
- obsługa drukarek kuchennych
- współpraca ze stanowiskiem Ekranu kuchennego
- zamrażanie rachunków wraz z obsługą stolików
- dowolnie programowalne panele szybkiej sprzedaży
- obsługa komentarzy w zamówieniach
- rachunki wstępne dla klienta
- logowanie do systemu kodem lub kartą magnetyczną
- obsługa dowolnej ilości kasjerów
- możliwość otwarcia równocześnie kilku rachunków
- przepisywanie rachunków innym kelnerom
- rozbudowana konfiguracja uprawnień (kelner/barman/manager/serwis)
- możliwość uruchamiania wersji anglojęzycznej dla wybranych kasjerów
- obsługa dwóch drukarek fiskalnych
- obsługa jednej drukarki fiskalnej z kilku stanowisk
- obsługa ekranów dotykowych i klawiatur programowalnych
- obsługa kart lojalnościowych i kart płatniczych
- rozliczenia kasjera z różnych form płatności
- rozliczenie kasjera z gotówki w dowolnej ilości walut
- sprzedaż w kilku poziomach cenowych z możliwością obsługi "Happy hours"
- rozbudowana konfiguracja programu z zakładkami dostosowanymi do potrzeb własnego lokalu
- wysokie bezpieczeństwo pracy i danych
- wystawianie faktur do paragonów

Opis oprogramowania na stronie producenta

Cennik oprogramowania INSOFT

6 innych produktów w tej samej kategorii: